KPJNZ

Drodzy Uczestnicy

W dniach 27-28 marca 2021 roku odbędzie się w Warszawie X Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowo-Szkoleniowa dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie”, na którą mam zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić.

Dziecko jest pacjentem trudnym, wymagającym szczególnej uwagi i troski, indywidualnego podejścia oraz umiejętnego postępowania lekarskiego. Zależy nam na tym, aby ukazać, że mały pacjent wymaga opieki interdyscyplinarnej, co wiąże się z angażowaniem do współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Właśnie dlatego konferencja „Pediatria jakiej nie znacie” będzie poruszać tematy, które obejmują nie tylko pediatrię czy neonatologię, ale również chirurgię, onkologię, intensywną terapię, opiekę paliatywną, problemy żywienia i wiele, wiele innych. Pragniemy zaznaczyć, że poprzedzające edycje gromadziły bardzo wielu słuchaczy, nie tylko studentów, ale również lekarzy stażystów, rezydentów oraz lekarzy ze specjalizacją. Z roku na rok, nasza Konferencja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, również wśród kolegów spoza województwa mazowieckiego. (Co roku w konferencji bierze udział kilkaset osób – w 2019 roku gościliśmy ponad 500 studentów i lekarzy, którzy przyjechali do nas z całej Polski).

Konferencja przygotowana jest w głównej mierze przez studentów i młodych lekarzy. W radzeniu sobie z trudną rolą organizatorów, jesteśmy silnie wspierani przez wybitnych specjalistów zajmujących się pediatrią, neonatologią, chirurgią dziecięcą oraz innymi dziedzinami, których dotyczyć będzie nasza konferencja. 

Tematem konferencji jest dziecko, jego problemy, problemy rodziców i lekarzy. Będziemy poruszać zaskakujące tematy, wzbudzać kontrowersje i prostować obiegowe opinie. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizacji Konferencji.

Emilia Płatos
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
X Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji
Naukowo-Szkoleniowej Dla Studentów i Młodych Lekarzy 
„Pediatria Jakiej Nie Znacie”

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną jubileuszowa dziesiąta konferencja „Pediatria Jakiej Nie Znacie” odbędzie się w formie wirtualnej.